Seval Zal

Ben Seval Zal.

28 yaşındayım.

Dumlupınar Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği bölümlerini dereceyle bitirdim. Profesyonel hentbol ve futbol oynadım. C klasman hentbol hakemliği yaptım. Şu an Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı olan bir futbol hakemiyim.

Okullarımı bitirip İstanbul’a geldim ve CV’mi b-fit’e gönderdim. Mezun olduktan tam 5 gün sonra b-fit'te spor eğitmeni olmuştum. Çalıştığım merkeze çok güzel paralar kazandırmaya başladım. 1 sene sonra bu işi benimde yapabileceğime karar verdim. Hiç birikmiş param olmamasına rağmen; inandığım bu sisteme kredi çekerek hemen başvurdum.

Aklımda hep bir salon açma hayali vardı. b-fit’i tanıdıktan sonra franchise almak istedim. Çünkü b-fit ile arkanızda güçlü bir kurum var. B-fit sistemine girince; kurumsal bir marka oluyorsunuz ve her türlü destekten faydalanma avantajına sahip oluyorsunuz. Hangi duvarı ne renge boyayacağınızdan; yaşadığınız üye problemlerine, Türkiye'nin önemli firmaları ile yapılan kurumsal anlaşmalardan; düzenleyeceğiniz aktivitelere kadar destek alabiliyorsunuz.

b-fit sistemi ile; kocaman bir aileye üye oluyorsunuz ve hiç bir zaman yalnız değilsiniz. Bunu hissetmek daha güvenli olarak bu işi yapmanızı sağlıyor. Kendinize güveniniz artıyor. Kendi başıma tek bir salon açsaydım; ne bu kadar kişiye ulaşabilirdim, ne de bu kadar az paraya bu işi kurabilirdim.Yok olup gitme riskim çok yüksekti!

Ben bir öğretmenim. b-fit olmasaydı; tanıyabileceğim insan sayısı, kazanacağım para, kendimi geliştirme sınırlarım çok az olacaktı. Ama şimdi 20 aydır b-fit’in içindeyim ve yaklaşık 2000 kadın tanıdım. Çoğunun da hayatlarına dokundum. Onlara mutluluk, kendine güven, sağlık ve yaşama sevinci aşıladığımı düşünüyorum. En güzeli onları gülümsetebiliyorum. Çünkü spor mutluluktur. b-fit beni mutlu etti. Şu an beni okumanıza bile sebep oldu.

Bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Önce b-fit ile tanışın derim. Çünkü bu sistem süper işliyor. Size kalan tek şey üyelerinizi en az 3 gün salonunuza getirebilmek. Gerisini sisteme bırakın.

8 ay önce bir gazeteciyle röportajımızda “yakında kendi şubemi açacağım” demiştim ve tam 1 ay sonra şubem vardı.

b-fit’i seviyorum.

Girişimcilerin Başarı Öyküleri