Refika Güvenir

"27 yaşında ve 1 çocuk annesiyim.Yaklaşık 10 yıldır kilolarımdan dertliyim.Evlenmeden önce kendimi biraz tutarak kilo vermiştim. Fakat düğünün arkasından ramazan ayının olmasıyla birlikte ben verdiğim kilonun daha fazlasını aldım. Sadece ramazanda 8 kilo, arkasından takip eden 2 ayda 4 kilo toplamda 12 kilo aldım. Ben tam artık zayıflamalıyım diyerek diyete başladığımda hamile olduğumu öğrendim. Kilolu hamile kaldığım için bu dönem çok zorluydu. Doğumdan sonraki 2 senede yürüyüş ve diyetle kaç defa kilo verip tekrar aldığımı hatırlamıyorum bile.

Bulunduğum yer küçük bir ilçe idi. Bu yaz tayinimizin Uşak'a çıkmasıyla hayatımda güzel değişiklikler yapmayı kafama koydum. Kendi başıma yaptığım diyetler kısa süreli işe yarıyordu, öncelikle doktor kontrolünde zayıflayacağım dedim.Diyet programımı elime alınca spor salonlarını araştırmaya başladım. Gittiğim birkaç yer karma olduğu için bana hitap etmiyordu. İnternetten araştırırken b-fit'i buldum ve hemen görüşmeye gittim. Ertesi gün de spor yapmaya başladım.

1 ay sonunda 6 kilo vermiş 76.9 cm incelmiştim. Şimdi 2.ayım doldu ve ben 10.1 kilo verdim, 98,5 cm inceldim. b-fit'i, sporu, hocalarımı, spor arkadaşlarımı hepsini çok seviyorum. Hedefime yaklaşmama 13 kilom kaldı, hep birlikte eğlenerek, stres atarak, şubede ikram edilen detoks çaylarını içerek ve spora devam ederek bu kiloları vereceğime inanıyorum.

Bütün kadınları da kendilerine özel olan B-FİT salonlarına davet ediyorum.Haydi, eğlenirken zayıflamak hepimizin hakkı :) "

Refika Güvenir / Uşak Uğur Mumcu b-fit merkezi üyesi

Üyelerin Başarı Öyküleri