Aysu Felek— b-fit | Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi
Aysu Felek

Aysu Felek

"Çok mutluyum ve işimi çok seviyorum."

10 ağustos 1974 Uşak doğumluyum.

İlkokulu Uşak’ta okuduktan sonra eğitimimi İzmir’de tamamlamak için 1985 yılında İzmir’e taşındık.

1985–1992 senelerinde İzmir özel Türk koleji’nde okudum. 1993 senesinde burs kazanarak Amerika’nın Minnesota eyaletine gittim ve lise sonu bitirdim. Ve Türkiye’ye dönerek Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Deri Mühendisliği bölümünü okudum. 2006 kasım ayında evlendim. Evliyim ve 2,5 yaşında tatlı cadı bir kızım var.  Güzel İzmir’imizin Bornova semtinde oturuyorum. Yüzmeyi, dans etmeyi, gülmeyi,  gezmeyi, insanlarla iletişim içinde olmayı çok seviyorum.

Mezuniyetimden hemen sonra iş hayatına girdim.   1997 yılında başladığım çalışma hayatımda bir süre kendi mesleğimle ilgili yerlerde çalıştıktan sonra mesleğimin bana göre olmadığını fark ettim. 2007 yılında uluslararası taşımacılık firmasında yoğun bir tempoda çalışırken iş yerinin İzmir alsancak semtinde olması sebebiyle Temmuz 2007 de Alsancak b-fit ile tanıştım. 1 ay spor yapmak ve biraz da bilgi almak için üye oldum. 1 ay sonunda çok güzel ve orantılı bir şekilde incelmiştim.  Yıllardır kendi işimi kurmak ile ilgili planlarım vardı ve bunu b-fit ile yapmamın doğru karar olduğunu düşünerek, oturduğum semtte b-fit kurmaya karar verdim Sonra Aslı Hanım ile görüşme yaptık ve başvuruda bulunduk Bornova bölgesi için..

2007 Ekim ayında da ilk merkezimi açtım. Daha önce birçok yerde çalıştım ancak insanın kendi işi bambaşkaymış. Hiç zorlanmadım, her şey o kadar güzel düşünülmüş ki franchise almanın birçok avantajını yaşadım. Tek başıma bir yer açsaydım bilmiyorum ne kadar kişiye ulaşabilirdim.

Okul hayatımda olduğu gibi iş hayatımda da hep başarı odaklı çalıştım.  Sürekli işletmemi daha iyiye nasıl götürebilirim, müşteri memnuniyeti ve devamlılığı konusunda neler yapmalıyım daha iyi bir işletmeci nasıl olmalıyım gibi birçok konuda geliştirmek için hem b-fit’in hem de sanayi ve ticaret odalarının eğitimlerine ve seminerlerine gittim.

b-fit’ten sonra çevrem çok genişledi. İzmir’in hangi semtinde olursam olayım selam verecek birilerine rastlamak çok müthiş bir duygu. b-fit Bornova Özkanlar olarak kocaman bir aileyiz. Vaktimin çoğunu salonumda geçiriyorum. Ekibimle beraber yılmadan çalışıyoruz. Üyelerimiz burada tanışıp arkadaş oluyorlar,  birisinin işe ihtiyacı varsa hemen aracı oluyoruz, birisi ev mi arıyor veya ev arkadaşı mı, bakıcı mı hemen yönlendiriyoruz…

Yani spor salonunun dışında kadınların yaşam merkeziyiz.

İyi ki böyle güzel bir sistemin parçası olmuşum. Çok mutluyum ve işimi çok seviyorum. Daha çok kadına ulaşıp sporu sevdirmek ve faydalı olmak için evime yakın bayraklı semtindeki 2.b-fit’imi açmanın mutluluğunu yaşıyorum…

Franchise açmak isteyenlere kesinlikle b-fit’i tavsiye ediyorum.

Girişimcilerin Başarı Öyküleri
Önceki makale Berna Belen
Sonraki makale Songül Uludağ