Gamze Tayyar— b-fit | Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi
Gamze Tayyar

Gamze Tayyar

Ben bu işe AŞIK olmuştum ve bu AŞK 5 yıldır hiç bitmedi.

Merhaba Ben Gamze;

1976 İstanbul doğumluyum, 20 yıllık evli ve iki erkek çocuk annesiyim.
b-fit”ten önce reklam firmasında çalışıyordum.İş arkadaşlarımın hepsi erkekti ve pek ortak noktamız yoktu bu sebeple kadınlarla beraber çalışmanın eksikliğini hissettim.  Benim arzu ettiğim iş, kadınlarla birlikte olmak, aynı dili konuşa bilmek, onlarla vakit geçirebilmek, onlarla birlikte güzel başarılar elde etmekti. Böyle bir iş hayalim vardı ama kendi işim olarak hiç düşünmemiştim.
b-fit” i 8 yıl önce çalıştığım firmada müşterimiz olarak tanıdım. İlk zamanlar hiç merak edip detaylarına girmedim, ne iş yaparlar diye, yüzeysel biliyordum yaptıkları işi. Ta ki işimden ayrılmaya karar verene kadar.
Başka bir b-fit merkezini de tanıyordum işim gereği tatlı mı tatlı cici mi cici iki tane hanımefendiydiler. Benim işten ayrılacağımı biliyorlardı. Bana b-fit işletmesini anlattılar, "Böyle bir iş düşünür müsün?", diye sordular.
İçimde o an bir kıpırtı olmuştu hemen araştırmaya başladım. İşi incelediğim de farkettim ki sadece kadınlara özel bir yer, kadınlarla çalışacaksın, bütün günün onlarla geçecek. Eee bu değil miydi benim istediğim de? Hemen kendileri ile iletişime geçtim ve ortamı görmem için beni merkezlerine davet ettiler.
Merkezilerine gittiğimde içimdeki heyecan bir o kadar daha artmıştı. İçerideki ortam, hava başka bir yere götürdü beni. Çok mutlu olmuştum orada olmaktan üyelerle birlikte spor sonrası kahveler içiliyor, sohbetler ediliyordu.
Ben bu işe AŞIK olmuştum ve bu AŞK 5 yıldır hiç bitmedi. b-fit benim 3. çocuğum oldu, kendi ellerimle kurdum, büyütüyorum ve büyütmeye devam edeceğim inşallah.
Hemen Eşimi aradım, ben iş kuruyorum, diye ve b-fit'le maceramız başlamış oldu.
b-fit'le kendinize olan güveniniz daha da artıyor, ekonomik özgürlüğünüz var, kariyer sahibisiniz, çevreniz genişliyor.

Siz artık bir iş kadınısınız! Çok güzel duygular bunlar.

Tatlı zorlukları da var tabii, emek harcanacak bir iş bu. En önemlisi de evliyseniz, çocuklarınız varsa onlardan fedakarlık etmeniz gerekebiliyor. Ama sonuçta güzel bir hayat yaşamak istiyorsanız, güzel paralar kazanmanız gerekli, bu iş bunu fazlasıyla size veriyor.
Tabiki emek harcarsanız.
Kadınlara tavsiyem hiç tereddüt duymadan bir merkez sahibi olsunlar, kendi işlerini kursunlar ve keyifle çalışsınlar.
Bu işi yapabilmeniz için sporla ilgili bir geçmişinizin olması da şart değil. Öncelikle gülen bir yüz sonrasında ise sabır, kendini geliştirme hevesi ve insanlarla iyi diyaloglar kurmanız yeterli.
Geriye kalan kısımda ise b-fit merkez ofisi size fazlasıyla destek veriyor ve tecrübe noktasında ev hanımları da korkmadan bu işi yapabilir.

Son olarak sizinle b-fit ile ilgili güzel bir anımı paylaşmak istiyorum. Yeni bir üye kaydı esnasında görüşmeye gelen hanımefendi ile salonda spor yapmaya hazırlanıyorduk. Ben sistemi tanıtırken hanımefendi dönüp “sizin gibi  olmak istiyorum”, demişti. Bu benim için oldukça şaşırtıcı ve gurur verici oldu.
b-fit bana sadece kendi işimi kurmayı sağlamadı, sağlıklı bir hayatın da kapılarını açtı.

Girişimcilerin Başarı Öyküleri
Önceki makale Berna Belen
Sonraki makale Aysu Felek