Hatice Gence— b-fit | Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi
Hatice Gence

Hatice Gence

1970 Eskişehir doğumluyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim.

Mesleğim Ziraat Mühendisliği olmasına rağmen “önce ailem” dediğim için, mesleğimi hayata geçiremedim. İçimde girişimciliğe karşı her zaman bir ilgi vardı. Kadınlar ve çocuklar ile ilgili işler yapmayı seviyordum. Sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik yapmama rağmen kafamda hep bir girişimcilik isteği duruyordu.

Kardeşim ve eşinden duyduğum b-fit’in, franchising sistemini araştırınca hem Bursa’daki merkezler, hem de genel merkez ile irtibata geçince kendime çok yakın buldum. Konu hakkında hiç bilgim yoktu. Hayatıma sporu katamamaktan şikâyet ederken 40 yaşımda kendimi girişimci olarak bu işin içinde buldum. Ortaklı başladığım işime kısa bir süre sonra tek başıma devam etmek durumunda kaldım. Bu noktada pes etmedim ve en büyük desteği eşimden, çocuklarımdan alarak yoluma devam ettim.

b-fit, bağımsız bir işletmeden farklı olarak işletmeci, çalışan ve üye için; yani b-fit çatısı altındaki herkes için iş kolaylığı sağlayan çok önemli bir kuruluş. İş kolaylığından kastettiğim, işletmede her şeyin tanımlı ve standart olması. Bu kolaylık pazarlama, reklam, iş tanımları, hijyen vs. tüm alanlarda işi yürütmede kendini gösteriyor. b-fit markasının gücünü biliyorum, b-fit markası altında olmaktan ve bu franchise zincirinin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Özgüvenimi tekrar kazandım.

Merkezin desteği bizlere çok büyük değer katıyor. Bana bir telefon kadar yakın bir ekibin varlığını hissediyorum. b-fit standartlarına harfiyen uymak ve üye memnuniyeti birinci önceliğimizi oluşturuyor.

İşim olan b-fit ile beraber her gün yeni şeyler öğreniyorum. Kendimi her gün yeni başlıyormuş gibi hissediyorum, asla yılgınlığa düşmüyorum. Her gün hevesle işime geliyorum. İşimi yaparken teknolojinin tüm imkânlarını sonuna kadar kullanmaya gayret ediyorum. Maddi tatmin yanında kadınlarımızın hayatına sporu katmaktan, onların sağlığına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyorum.

Franchise almak isteyenlere tavsiyelerim; bu işi yaparken enerjik bir duruş, umut, heyecan, azim ve sabır gerekiyor. Sorunlar karşısında umutsuzluğa düşmeden, genel merkez veya diğer b-fit merkezleri ile iletişime geçmek, onlara danışmak çok büyük bir güvence. Onlardan mutlaka bir yardım, yol gösterici bir öneri gelecektir. Çünkü b-fit olarak; biz büyük bir aileyiz.

Önceki makale Reyhan Çankaya