Nevin Beydoğan— b-fit | Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi
Nevin Beydoğan

Nevin Beydoğan

Evli ve 2 çocuk annesiyim. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum.
b-fit’ ten önce 11 yıllık kurumsal şirketlerde iş deneyimim oldu. Çocuklarımı kendim büyütmek istediğim için iş hayatıma 6 yıl ara verdim, bu sürede  çalışmayı çok özledim… Daha sonra 2012 Şubat ayında b-fit Denizli Çamlık merkezi ile çok sevdiğim çalışma hayatıma geri döndüm.

11 yıllık iş tecrübemi kullanabileceğim ve aynı zamanda mutlu olabileceğim, kişiliğime, hayata bakış açıma göre bir iş aradım ve hizmet sektörünü tercih ettim.  Yapacağım işin içinde iletişim olmalıydı. İnsana saygı ve fayda olmalıydı, ben sattığım şeye sonuna kadar inanmalıydım ve bu tabi ki b-fit’ti !

Franchise sistemi bir markanın çatısı altında olmaktır.  Kendi adıyla iş yapmaya çalışan işletmeci  yıllar sonra ancak  kendi çevresinde sağlayabileceği etkiyi, franchise sisteminde tabelanın asıldığı gün sağlayabilmektedir. Franchise sisteminde yatırımcı işe, kurulu işleyen bir düzenin parçası olarak başlar. Oysa bağımsız yatırımcı bu düzeni deneyimleri ile oluşturur.

İşletmelerin genellikle başarı yolunda ilerlerken; yer bulma, eleman, eğitim, mali konular, pazarlama, raporlama, hukuki konularda danışmanlık desteğini bulma konusunda sorunlar yaşayabilirler.

Oysa franchise satın alan işletmeci bu desteklere ilk günden sahip olur.

Her şeyi bilebilirsiniz her şeyi öğrenebilirsiniz ancak uygulamıyorsak, eyleme geçiremiyorsak bildiklerimizin ve öğrenecek olduklarımızın hiçbir anlamı yoktur aslında.

Kısacası b-fit’le bildiklerim anlam kazandı, bundan sonra öğreneceklerimin de artık bir anlamı var…

Kendi işini kurmak isteyen herkes için düşüncelerimi paylaşmak istiyorum… İnsanın işine duyduğu heves ve heyecan en büyük sermayedir.

Başlarken ve işe devam ederken karşılaştıkları sorunların, birden fazla çözümlerinin olduğunu düşünmeliler hayal kurabilmeli, iç seslerine kulak verebilmeliler. Benzerlikler yerine farklılıkları tercih edebilmeli, riskleri göze alabilmeli, pratik düşünmeliler, istikrarlı ve azimli olmalılar.  Kendi yeteneklerinin farkına varıp, onları ifade edebilmeli, başkalarının yeteneklerini de ortaya çıkarmalarını sağlamalılar.

Girişimcilerin Başarı Öyküleri
Önceki makale Ayla Kürük
Sonraki makale Deniz Büyükbalya