Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda Kadın Sosyal Girişimci Ödülü’nü b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi kurucusu Bedriye Hülya aldı!

13 Ekim 2014

100 – 150 m2 alanlarda kurulabilen b-fit, toplumun her kesimine hitap eden fiyat seçenekleriyle ve sadece kadınların spor yapabildiği sistemiyle; kadınlara özgür alanlar sunuyor. Hem de kadınlara para kazandırıyor. Kendisi gibi, 52 ilden 200’ün üzerinde kadının da girişimci olmasını sağlamış ve kadınlara iş hayatında başarılı olmaları için kurduğu ekiple birlikte; girişimcilik liderliği, eğitimler ve yatırım başlangıcı için know-how destekleri vermiştir. Diyarbakır’dan Bodrum’a kadınları cesaretlendirmiş, az parayla, toplum sağlığına katkı sağlayacak bu sistemi, kadınlar için bir yaşam merkezi haline dönüştürmüştür. Kuruluşundan itibaren 8 yıl gibi kısa sürede, 260.000 kadın, 292 ton  b-fit merkezlerinde zayıflamıştır.

Kadın gelişiminin Türkiye’deki önemli destekçilerinden biri olan b-fit, kadınlara özel sağlık, spor ve yaşam biçimi markalarıyla ülke genelinde şube  sayısını 400’e çıkarmayı hedefliyor.

b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi hakkında;

Kadınlara özel bir spor ve yaşam merkezi fikri; b-fit’in kurucularından Bedriye Hülya’nın Amerika’da benzer bir sisteme katılıp günde sadece 30 dakikasını ayırarak 2 beden incelmesi üzerine oluşmaya başladı. 2006 yılında farklı alanlarda uzman 6 kadının bir araya gelmesiyle kurulan b-fit; 30 dakikalık egzersiz sistemini, Türk kadınlarının seveceği formatta yeniden uyarlayarak hayata geçirdi.

Bu kuruluşun amacı; kadınlara spor yapma ve sosyalleşme imkânı sunarak bağımsızlık kazanmalarına teşvik etmek, kadınların spor ihtiyaçlarını karşılarken onları girişimcilik konusunda desteklemektir. Bu yönüyle b-fit Türkiye’den ve Dünya’dan çok sayıda girişimcilik ödülü almış, rol model olarak uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından sunulmuştur.

Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda Kadın Sosyal Girişimci Ödülü’nü b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi kurucusu Bedriye Hülya aldı!