Serap Alaca

Benim iyikim

Nisan 2017; Zumba dersinden çıkmışız kan ter içinde... Üzerimizi değiştirirken bir arkadaşım sordu : “Serap ne yaptın iş kurabildin mi ?” 10 ay olmuş yeter artık kendi işimi yapacağım diyerek işten ayrılalı. Sosyoloji okuyup 20 yıldır finansmanla uğraşmaktan bezmişim. Sanayi içinde erkekleşmekten yorulmuş kadın olmayı hep ertelemek zorunda kalmışım. Topluma faydalı bir şeyler yapmak istiyorum. Toplumun en küçük birimi olan “aile”den başlayayım dedim. Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. Muhteşem bilgiler kaydettim belleğime. Çok değerli hocalarımdan çok iyi eğitimlerle donandım. Her şey çok güzel de nasıl kullanılacak bu bilgiler? Nasıl dokunacağım hayatlara, topluma? Aile Danışmanlığı Merkezi açayım diye düşündüm bir sürü prosedür çıktı karşıma. Hadi onları aştım diyelim kim gelecek danışmaya?Çevremde biraz araştırdım gözüm iyice korktu.
Arkadaşımın gözlerine umutsuzca bakarak maalesef canım, yapmak istediğim şeyler için cesaretim kalmadı, yapamayacağım, sanırım eski işime geri döneceğim dedim.
Bir anda bana “Neden b-fit açmıyorsun? Sen yaparsın” dedi. Nasıl yani ben kim spor salonu işletmek kim diyecek oldum, sen bunu bir düşün araştır dedi.
O akşam hemen b-fit’in internet sitesine girdim.
KADINLARIN SPOR VE YAŞAM MERKEZİ diyordu sitede logonun altında.
30 dakikada mucizeler yaratan bir sistem ve bu sistemde başrolde kadınlar. Kadınlar kuruyor, kadınlar işletiyor, kadınlar çalışıyor ve kadınlar hizmet alıyor.
Türkiye’nin batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine tam 50 ilde 200 den fazla merkez var. Yüzlerce kadın bu çatı altında çalışıyor ve binlerce kadın bu çatı altında spor yapıyor. Kimseden çekinmeden, sakınmadan ve güven içinde. Üstelik sadece spor yapmakla kalmıyorlar, etkinlikler düzenliyor, eğitimler alıyor ve bilinçleniyorlar. Din, dil, ırk gözetmeden. Birlikte hareket etmenin tadını çıkarıyorlar. Kelimeminin tam anlamıyla sosyalleşiyorlar.
Hemen Franchise olma şartlarını inceleyip başvuru yaptım. Kimseye sormadan, danışmandan ilk ağızdan b-fit’i daha yakından tanımak istedim. Bir kaç gün içerisinde çok değerli kurucularından sevgili Aslı hanım ile tanışıp uzun uzun sohbet ettik. Aslı hanımın gözlerindeki ışık beni daha da heveslendirdi. Anlattıkları heyecanımı perçinledi. Kısa zamanda kendisine döneceğimi söylerken zaten kararım kesindi ve ben bu işi kesinlikle yapmalıydım.
b-fit Franchise sistemi, Kadınların girişimci olması için bir şok fırsatlar ve kolaylıklar sunuyor. Bu olanakların hepsini benim için kullanarak, merkezi açmamda, ekip olarak yardımcı oldular. Açılıştan, işletmeye kadar hemen her konuda deneyimli b-fit ekibini hep yanımda buldum. Mayıs 2017 şubemin devir işlemleri tamamlandı. O günden beri, bir spor salonunun gerçek bir kadın yaşam merkezi olduğunun tanığı ve bunun bir parçasıyım. Açılıştan sonra sağladıkları pazarlama desteği ile işimin sürekli olarak gelişmesini sağladım. Yaptığım işi daha verimli sağlayan yazılımları ve teknik destekleri ile her zaman b-fit ailesini yanımda hissettim. 
Akademisyeninden öğrencisine, veterinerinden hemşiresine, ev kadınından ticaret yapanına, mühendisinden işçisine, bankacısından pastacısına, muhasebecisinden avukatına açılan bu yelpazenin içinde olmak hayatlarına dokunmanın, hayatıma dokunmalarının hazzıyla aile olmak.
İyi ki hayatıma dokundun b-fit...

Serap Alaca

Girişimcilerin Başarı Öyküleri