5 İlde 2000 Kadın Aynı Anda Sahillerde Spor Yaptı!— b-fit | Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi

5 İlde 2000 Kadın Aynı Anda Sahillerde Spor Yaptı!

5 İlde 2000 Kadın Aynı Anda Sahillerde Spor Yaptı!

Kadın Sağlığına Dikkat Çekebilmek İçin 5 İlde 2.000 Kadın Aynı Anda Sahillerde Spor Yaptı!

16 Ağustos 2014

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’nin desteğiyle 16 Ağustos’ta 5 farklı ilde gerçekleştirilen “Kumfit” etkinliği büyük ilgi gördü.

Yaşı, cinsiyeti, sosyal statüsü ne olursa olsun herkesin sportif aktivitelere katılmasına fırsat verebilmek ve bu alanda ilgili kişi ve kurumlarla işbirliği yapmak üzere kurulmuş olan Herkes İçin Spor Federasyonu, “Kumfit” etkinliğini 16 Ağustos’ta düzenledi.

Kadınlara sporu sevdirmek ve kadın sağlığına dikkat çekebilmek için Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından düzenlenen “Kumfit” etkinliği kapsamında 5 ilde 2.000 kadına aynı anda spor yaptırıldı.

İstanbul Caddebostan Sahili, İzmir Ilıca Plajı, Tekirdağ Kumbağ Plajı, Trabzon Kaşüstü Aile Plajı ve Bodrum Kefi Beach’te gerçekleşen etkinlikte, katılımcı kadınlar, 8 yılda Türkiye’deki kadınları 284 ton zayıflatan b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’nin antrenörlerinin önderliğinde hep birlikte kumfit, zumba, pilates ve yoga yaptılar. Ayrıca yarışmalara katılıp, sponsorlardan hediyeler kazandılar.

Herkes İçin Spor Federasyonu, 7’den 87’ye kadar her yaşta ve her kesimdeki insanın yaşam kalitesini artırmak, sağlık huzur ve mutluluğu ön plana çıkaracak spor kültürünü yaygınlaştırmak, bütün spor branşlarının yaygınlaşması için; şenlik, oyun ve rekreatif yarışmalar düzenlemek,  çocukluk çağından itibaren; doğru beslenme, vücudunu doğru kullanma, doğru değerleri yaşam felsefesi olarak benimseme özelliklerini geliştirmeyi hedefliyor.

Spor yapanların daha sağlıklı oldukları olgusundan yola çıkıldığında, Herkes İçin Spor Federasyonu, gerçekleştirdiği faaliyetlerle sporun yaygınlaşması yoluyla nüfus içindeki sağlıklı insan sayısını artırmayı ve genel toplum sağlığı ile ilgili standartların yükseltilmesini amaçlıyor.

Sosyal bir girişim olarak Türkiye’nin 51 ilindeki 230 merkeziyle faaliyet gösteren ve 250.000 kadın üyesi olan b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi ise Türkiye’de kadın girişimcileri desteklemek, kadın istihdamını artırmak, her yaştan ve gelir grubundan kadına spor yapma fırsatı sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya sadece kadınların spor yapabildiği merkezleri ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirtti. Sporu erkeklerin tekelinden çıkarıp, kadınları biraraya getirerek sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için çalıştıklarını vurguladı. Sporun sağlık için önemine de dikkat çeken Bedriye Hülya “5 ilimizde sahillerde gerçekleşen Kumfit etkinliği ile kadınlara hep birlikte spor yaptırarak hem sporu sevdirmeyi hem de sosyalleşmelerini sağlamayı amaçladık. Ayrıca kadın sağlığını da ön plana çıkarmak istedik. Gelecek dönemde spor ve sağlık için kadınlarımızı biraraya getirmeye devam edeceğiz.” dedi.


b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi:

Büyük bir hızla gelişip büyüyen b-fit; bugün 51 ilde, 230 merkeziyle, 250.000 kadına hizmet sunarak; sağlıklı bir yaşam için gerekli her türlü desteği sağlıyor. Kadınlara spor yapma ve sosyalleşme imkanı sunarak bağımsızlık kazanmalarına teşvik etmek, kadınların spor ihtiyaçlarını karşılarken onları girişimcilik konusunda desteklemek amacıyla kurulan b-fit, bu yönüyle diğer spor merkezlerinden ayrılıyor.

Herkes İçin Spor Federasyonu:

Spor kültürü için; kişilerin, ailelerin, eğitimcilerin ve yöneticilerin bilinçlendirilmesi, uluslararası barış ve spor kültürüne katkı sağlanması için her türlü bilimsel veya rekreatif çalışmalar yapmak, yayınlar çıkartmak ve çeşitli organizasyonlar düzenlemek, Herkes İçin Spor Federasyonu’nun vizyonunu oluşturmaktadır.

Önceki makale Cosmopolitan Dergisi - Tempoya ayak uyduran koleksiyon