b-fit hem spor yaptırdı hem istihdam sağladı— b-fit | Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi
b-fit hem spor yaptırdı hem istihdam sağladı

b-fit hem spor yaptırdı hem istihdam sağladı

b-fit, bugüne kadar 450’den fazla kadın girişimci kazandırırken, 370 merkez açıldı, 1 milyondan fazla kadın üye oldu ve 5 binden fazla istihdam yarattı.

2006 yılında 6 kadının her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla bir araya gelerek kurulan b-fit, kadınların sosyal etkinlik ve projeler yaparak kendi yaşamları ve çevreleriyle ilgili farkındalıklarının artmasına hizmet etmek vizyonuyla yoluna devam ediyor.

EL DEĞİŞTİREREK, AYNI VİZYONLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya, her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırma hedefiyle 2006 yılında kurduğu b-fit’in yüzde 94 franchise hakkını Burcu Topal’a devretti. Bedriye Hülya ve 5 ortağın %1'lik hissesi bulunuyor. b-fit bugüne kadar 450’den fazla kadın girişimci kazandırırken, 370 merkez açıldı, 1 milyondan fazla kadın üye oldu ve 5 binden fazla istihdam yarattı.

ÇOK SAYIDA KADINA SPOR YAPMA İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

b-fit'i Mayıs 2023’de devraldığını belirten b-fit Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, “2024 sonuna kadar hedefimiz Türkiye'de 65 olan şube sayılarımızı %50 oranında artırmak ve Türkiye'de büyümeye devam ederken yurt dışına açılmak. b-fit olarak temel sosyal hedefimiz kadın girişimci sayısını ve kadın istihdamını artırırken çok daha fazla sayıda kadına spor yapma imkanı sağlamak.” dedi.

GÜÇLÜ KADINLARA SAHİP BİR TOPLUM İDEALİMİZ VAR

Hedeflerinin altında yatan temel sebebin daha güçlü bir toplum yaratmak olduğunu da sözlerine ekleyen Topal, “Kadınları güçlü toplum yaratmayı çok önemsiyoruz. Çünkü kadınları güçlü toplumlar gelişmiş toplumlardır. Kadınlar toplumların neredeyse %50’sini oluşturuyor ve kadının ekonomik ve sosyal hayata katkısı doğruca toplumun gelişmesini sağlıyor. Anne, eş, abla, kardeş, arkadaş tüm toplumsal rollerde kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen, fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal tüm yönleriyle güçlü kadınlara sahip bir toplum idealimiz var. Türkiye' de kadınların girişimcilik konusunda, kendi işlerini açma konusunda oransal olarak çekimser kaldıklarını, zorluklar yaşadıklarını gözlemliyor ve bunun değişmesi için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Önceki makale Kadınlara sporla kazanç çağrısı
Sonraki makale b-fit’in Yeni Hedefi Yüzde 50 Büyümek ve Yurtdışına Açılmak